fbpx

Individuaalsed teraapiad

“Teraapia on investeering endasse. See on võimalus kujundada endale parem tulevik, et endas tunda suuremat rahulolu.”

Teraapia protses

Siinkohal tasub selgitada, et teraapia seanss ei ole alati lineaarne ning teraapia on ka protsess,mille tulemused ilmnevad sageli mitme kohtumise järel.
Näitlikuks ülevaateks olen toonud siia ideaalse mudeli. Kuna kõik inimesed on erinevad tuleb ka mudelit alati kohandada vastavalt inimesele.

Tervitus ja sissejuhatus:
Saabumine ruumi. Võtan sind vastu, tutvume ja vestleme sissejuhatuseks üldistel/lihtsatel teemadel, et aidata sul lõõgastuda, end mugavalt tunda ja tulla kohale seansiks
Probleemi määratlemine:
Seejärel liigume asjani, kaardistame probleemi/sümptomi, mis sind minu juurde on toonud, millised mured sind täna vaevavad.
Eesmärgi seadmine
Millised on sinu ootused teraapiale? Mida sa soovid teraapiaga saavutada? Aitan sul seada taotluse, kuhu me võiksime jõuda.
Seansi keskne osa
Seejärel kaevume sügavamale sümptomist ja vaatleme, mis võiks olla Sinu probleemi juurpõhjus. Kust see sinu ellu on tulnud ja millist olulist rolli ta on mänginud. Loon seoseid sinu mineviku ja tänase elu vahel. Seansi käigus kasutan erinevaid tehnikaid, et aidata sul vabastada tundeid/emotsioone, mis on põhjustanud tänase olukorra.
Kokkuvõte
Seansi lõpuks teeme kokkuvõtte, mis just toimus ja millega töötasime. Loome võimalused, kuidas sa saaksid end peale seanssi toetada, et tehtu rakenduks päriselt sinu ellu. Jagan tegevuskava, mõtteid, ideid, kuidas soovitut ellu rakendada.
Teraapia käigus sain teada palju iseenda, oma pere ja lähedaste kohta, kust ma pärit olen ja miks ma paljuski olen see, kes olen praegu. Õppisin ka tundma ja märkama emotsioone, andma neile nimetusi ning neid ka teistele väljendama. Mõistma, et kui reageerin millelegi, siis selle taga on mingi tunne, põhjus ning mul on õigus tunda kõiki tundeid ja neid ei tohiks alla suruda.
Kadri

Lähenemised, mida teraapias kasutan

Hüpnoteraapia

Hüpnoosi on peetud mustaks maagiaks ja millekski, mis ei ole päris. Ka UHHUU tervendamiseks, kuid nii see ei ole. Hüpnootilised ja muutunud teadvuse seisundid on olnud inimestega aegade algusest saati ja selles on tohutu ära kasutamata potentsiaal. (tänasel päeval on ka teaduslikud tõestused hüpnoosiseisundite ja nende tõhususe kohta) 

Loe lähemalt hüpnoteraapiast…

Gongiteraapia

Heliteraapia valdkonnas olen spetsialiseerunud gongiteraapiale. Kuna olen välja õppinud hüpnoterapeut ja ka gongidega töö on suurel määral alateadvuse tasandil. Minu eesmärk on tutvustada sulle, kuidas gongide sügavad helid ja vibratsioonid võivad aidata sinu füüsilisel ja vaimsel tervisel stabiliseeruda. Gongiteraapia on iidne praktika, mis kasutab heli resonantsi ja vibratsiooni tervendava mõju saavutamiseks

Loe lähemalt gongiteraapiast…

Vestlusteraapia

Vestlusteraapia on psühhoteraapia vorm, mis keskendub suulisele suhtlusele kliendi ja terapeudi vahel. Seda tuntakse ka kui “psühholoogiline nõustamine”. Vestlusteraapia eesmärk on aidata inimestel mõista ja lahendada nende elus esinevaid probleeme, arendades samal ajal isiklikku vastupidavust ja eneseteadlikkust.

Loe lähemalt vestlusteraapiast…

Enesearengu treener(coaching)

Coaching on personaalne juhendamine, mis keskendub eesmärkide saavutamisele, enesearengule ja takistuste ületamisele. See protsess toetab klienti praktiliste sammude ja strateegiate abil, aidates neil jõuda soovitud tulemusteni nii isiklikus kui ka professionaalses elus.

Loe lähemalt enesearengu treeningust…

Transpersonaalne kunstiteraapia

Transpersonaalse kunstiteraapia eesmärk on aidata inimestel ületada isiklikke takistusi, arendada teadlikkust ja süvendada enesearengut loomingulise protsessi kaudu. See võib hõlmata mitmesuguseid kunstilisi väljendeid, nagu joonistamine, maalimine, skulptuur, kirjutamine või muud loomingulised tegevused. Kunstiteraapia abil saavad inimesed väljendada emotsioone, uurida sügavamaid mõtteid ning leida uusi perspektiive ja lahendusi oma eluprobleemidele.

Loe lähemalt transpersonaalsest…

Hinnakiri

Teraapiaga alustades olin tasakaalutu. Emotsioonid käisid päeva jooksul üles-alla nagu ükskorralik lõbustuspargi sõit. Mul oli puudu enesekindlusest, julgusest olla mina ise, väljendada iseendast läbi tunnete. Mõistmatus ja hirm maailma ees, saamata aru iseendast. Üks asi, mida ma teraapia jooksul kindlasti olen õppinud, on probleemilahendus oskus. Mitte põgeneda alkoholi, reisimisse vms vaid vaadata iseendasse.
Railika

Põhimõtted, millest teraapias lähtun

Austus ja hinnangute vabadus

Austan kliendi kogemusi, uskumusi ja väärtusi, olemata hinnanguline. Loon, et saaksid avameelselt jagada oma muresid ja tundeid.

Konfidentsiaalsus

Järgin rangelt konfidentsiaalsuse reegleid, tagades, et Sinu isiklik teave jääb privaatseks. Erandiks võivad olla olukorrad, kus on oht kliendi enda või teiste elule.

Empaatia

Loon usaldusliku, avatud ja mõistva atmosfääri. Empaatia aitab luua tugevat terapeutilist suhet.

Iseseisvuse toetamine

Eelkõige oled Sina oma elu ekspert. Toetan sinu iseseivust, et jõuaksid ise oma parimate lahendusini. Ma ei tee otsuseid Sinu eest.

Levinumad lahendust vajavad sümptomid

Läbipõlemine

Kaassõltuvus

Depressioon

Sõltuvused

Suhtemured

Alusta oma teekonda parenemise poole!

Elujõud ja eluenergia on asjad, mida sa väärid. Sa väärid murevaba ja mõnusat elu. Koos oleme tugevamad!