fbpx

Seanss

Gongiteraapia seansil inimene enamasti lamab mugavalt ja laseb gongide helidel end lihtsalt ümbritseda. Seanss kestab tavaliselt 1,5h - 2,5h. Enne heli rännakut on vestlus, vaadeldes esitletavat probleemi, milleks võib olla füüsiline vaevus, emotsionaalsed pinged või mõni muu elu väljapääsmatu olukord.

Gongide ja psühholoogilise lähenemise kombinatsioon

Gongide kasutamine on tõhus vahend kuna võimaldab meil paremini ühenduda keha ja tunde tasandiga läbi muutunud teadvuse seisundite. Gongid loovad erakordseid helisid, tungivad sügavale inimese tunnete tasandile luues sügavaid kogemusi. Gongi teraapias võib samuti kogeda ka ühendust alateadvusega. Psühholoogilise lähenemisega saame need kogemused lahti mõtestada ja tuua need teadmised igapäeva elu praktilisse kasutusse.

Gongide kasutamine on väga tõhus vahend nii individuaal teraapias kui ka gruppides. Gongid loovad helisid, mis tungivad sügavale inimese olemusse, tuues esile emotsionaalseid, mentaalseid, ja psühholoogilisi blokeeringuid. Mis võimaldab neid vaadelda, mõista nende sügavamat olemust ning neid lahustuda.

Kokkuvõttes pakub gongiteraapia ainulaadset ja tõhusat viisi stressi maandamiseks, lõdvestumiseks, üldise heaolu edendamiseks ja meele tasakaalustamiseks. Gong koos psühhoteraapiaga pakub terviklikku lähenemist, mis aitab inimesel arendada sügavamat teadlikkust iseendast, mis on enesearengu vundament.

Samal ajal võib kogu kogemus olla väga lõõgastav ja rahustav.

Sobivus

Gongiteraapia seansid sobivad suurepäraselt neile, kes soovivad vabaneda oma pingetes, stressist, ärevusest ja muudest pingetest ning ei soovi oma probleemidest tingimata rääkida. Gongi vibratsioon on üks vähestest instrumentidest, mis suudab tungida meie närvisüsteemi, tekitades teadvuse muutusi ja võimaldades blokeeringute eemaldamist nii füüsilisel kui ka emotsionaalsel tasandil. Gongiteraapia seanssidel ei kuule klient mitte ainult gongi, vaid ka tunneb gongi vibratsioone. See juhatab üsna vaevata meditatiivsetesse seisunditesse.

Heliteraapia ei pruugi sobida kuulmishäirete, helistressi(misogüünia) või psühhiaatriliste diagnoosi nagu psühhoos ja skisofreenia korral.

Play Video

Gongiteraapia​

Heliteraapia valdkonnas olen spetsialiseerunud gongiteraapiale, kuna olen välja õppinud hüpnoterapeut ja ka gongidega töö on suurel määral alateadvuse tasandil. Minu eesmärk on aidata tervendada läbi gongide ja psühholoogilise lähenemise sinu füüsilist ja vaimset seisundit. 

Gongiteraapia on iidne praktika, mis kasutab heli vibratsiooni ja resonantsi tervendavat mõju.

Seansi ajal kasutan ka teisi muusikainstrumente. 

Hinnakiri

Koolitused

Rohkem gongidest

Gongide ajalooline ja kultuuriline taust
Gongid on ühed vanimad inimkonna poolt loodud instrumendid, mida on kasutatud üle 5000 aasta erinevates kultuurides rituaalides ja tervendamisel.Gongide valmistamisel kasutatakse sageli erinevaid metalle, mis omavad erinevaid vibratsioone ja helisagedusi, aidates luua unikaalse helikogemuse. Gongide helid mõjutavad meie ajulaineid, aidates meil liikuda ärkveloleku beeta-lainetest rahulikumate alfa-lainete seisundisse ja edasi sügavasse theta-lainete meditatiivsetesse seisunditesse. See protsess aitab aeglustada südame ja hingamissagedust ning suurendab melatoniini, endorfiini ja dopamiini taset, mis on seotud rahu ja selguse tundega.

Gongide mõju ajulainetele

Teaduslikud uuringud on näidanud, et heliteraapia, eriti gongide kasutamine, võib leevendada stressi, ärevust ja parandada und. Helide vibratsioonid mõjutavad meie keha rakke ja organeid, aidates neil taastada optimaalseid vibratsioonisagedusi. See on oluline, sest stress, depressioon ja haigused võivad põhjustada rakkude vibratsioonisageduse muutumist.

Teaduslikud tõendid gongiteraapia kasulikkusest

Lisaks on heliteraapia efektiivne neuroplastilisuse edendamisel, mis on aju võime muuta ja arendada oma struktuure ja funktsioone. See on eriti oluline traumade ja posttraumaatilise stressi -PTSD ravis, kus heliteraapia aitab luua uusi, tervislikke neuroühendusi, aidates inimestel taastuda traumadest ja vabastada intensiivseid emotsioone.

Heliteraapia mõju kehale on ka seotud nn piezoelektrilise efektiga, kus helivibratsioonid tekitavad keha kudedes elektrilisi impulsse, aidates sellega kaasa rakkude uuenemisele ja tervenemisele. See protsess on oluline erinevate füüsiliste vaevuste, nagu kroonilise valu ja lihaspingete, leevendamisel.

Gongi helide mitmekülgsus lubab neil luua erinevaid energiaid, helisid ja vibratsioone, mis töötavad sünergias, luues lõputuid võimalusi. Õrnalt ja aeglaselt mängides loovad gongid rahustavaid ja tervendavaid helisid ning ületoone, mis aitavad lihtsalt libiseda sügavatele teadvuseseisunditele. Energilisemalt mängides loovad gongid helisid, mis on elavdavad ja ärkavad, kuid lubavad siiski sügavat kontemplatsiooni ja lõdvestust. Tugevamalt mängides võivad gongid luua võimsaid helisid, mis mõjutavad inimese sügavamaid füüsilisi, mentaalseid, emotsionaalseid ja vaimseid küsimusi ning blokeeringuid.