fbpx

Minust

Töötan terapeudi ja nõustajana erapraksises Andres Põhjala Teraapia. Selle elukutseni jõudsin puhtalt läbi isikliku vajaduse vaimselt ja füüsiliselt terveneda. 

Olen spetsialiseerunud tööle kaassõltuvust- ja sõltuvust kannatavate inimestega, kuna mul on nende komplekssete psühholoogiliste seisunditega enda isiklik kogemus. Ja ka nende seisunditega toime tulemisel. Kuid võtan vastu ka teistsuguste probleemolukordadega inimesi, juhatades neid läbi psühholoogiliste keerdkäikude eneseteadlikkuse ja tervenemise suunas.

Andres Põhjala teraapia

``Niikaua, kuni sa ei muuda alateadlikku teadlikuks, juhib see sinu elu ja sa kutsud seda saatuseks``

Minu südameasjaks on saanud enda ja teiste pärisolemuse avamine ja selle tundmaõppimine, et saaksime rakendada oma tõelist potentsiaali ja elada nauditavat mitmekülgset elu. 

Meie pärisolemus peidab ennast aga tihti väärkohtlemiste ja traumade kihi all. Ego kaitsemehhanismid, mis loodi pärisolemuse kaitseks tuleb tasapisi avada. 

Väärkohtlemised on loonud HIRMU, HÄBI ja SÜÜTUNDE emotsionaalse Bermuda kolmnurga, kuhu me ennast ära kaotame ja igasugune suunataju kaob. Seetõttu pööran oma töös suurt tähelepanu just emotsioonidele, tunnetele ja eneseteadlikkusele. Annan Sulle kala asemel õnge ja sellega vastutuse iseenda heaolu eest. 

Mõistes, et meil on igas eluolukorras erinevaid valikuid, saame hoida oma elu ja heaolu kurssi, ning seega olla ise oma elu kaptenid.

Teraapiavaldkond, mida viimasel ajal kirega harrastan, on heliteraapia. Olles elu aeg ärevusega maadelnud, tundsin, kuivõrd lihtne on nii gongirännakul osaledes kui ka ise gonge mängides tulla täielikku kohalolusse. See ongi tervenemise võti. Lihtsalt viska pikali ja lase asjadel juhtuda. Selles tõstetud seisundis ei saa negatiivsed emotsioonid meid endaga kaasa tirida. Keha energiavarud taastuvad. Taastame ühenduse lapseliku rõõmuga. Näeme uusi võimalusi. Oleme võimelised oma elu kõrvalt nägema. Meile tekivad jälle valikud.

Usun siiralt, et meil on alati valik ja muutus on võimalik.

Minu elu tundus mulle 28 aastaselt selline, mida polnud mõtet elada. Selles puudus teadlik teadlikkus iseendast. Olin hõivatud igapäevase kiirustamisega. Arvete maksmine, töö, raha, laenud, kodutööd ja peod sõpradega. Olin sõltuvuses alkoholist ja aktiivne kaassõltlane. Armastust ei olnud, elu tundus tühi, üksildane ja lootusetu.

Ma suutsin ennast tuua välja väga tumedatest kohtadest.
Ka sina oled selleks võimeline!

Usaldan, et kõik see eelnev on olnud vajalik ja on osa minust, kuid seal hakkas ka minu elu uus ring pihta. Teekond on olnud nagu ameerika mäed. Andes mulle tõuse ja langusi ning kõiki neid emotsioone, mida ka lõbustuspargis tunda võime. Surmahirmust eufooriani.

Üks hetk hakkasid minus tärkama küsimused nagu: 

  • Kas see ongi kõik?
  • Millega ma elus üldse tegelen?
  • Mida elus oleks veel võimalik kogeda?
  • Miks mul nii raske on?


Tagantjärgi näen, et need küsimused on elus äärmiselt olulised ja ainult läbi sellelaadsete eksistentsiaalsete küsimuste hakkab meie teadvus tasapisi avarduma.

Minu teekond 28 aastaselt hakkas pihta spirituaalsemast maailmast. Hakkasin tegelema joogaga ning ka jooga vaimsete õpetuste õppimisega. Tegelesin palju keha ja meele tervendamisega läbi spirituaalsete praktikate. Meditatsioon, vabastav hingamine, šamanism, feng shui, helid, astroloogia, numeroloogia, alateadvuse rännakud, konstellatsioonid jne. Uurisin kõige kohta ja püüdsin leida vastuseid. Samas olin pikemat aega huvitunud ka psüühika toimimisest. Kõik see eelnev oli silmaringi avardav, kuid ei andnud mulle siiski piisavaid vastuseid ja 2019. aastal õnnestus mul sisse astuda Teadlik Mina erakooli transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia 4 aastasele kursusele.

Teadlik Mina koolis hakkas pihta uus peatükk. Läksime lapsepõlve ja sealt edasigi. Hakkas tekkima arusaam kuidas meie meel ja keha on alati seotud ja suur osa sellest, mis minuga täna toimub, on kuidagi seotud minu varasemate väljakujunemise aastatega lapsepõlvest. Seal hakkas minu kõige sügavam töö iseendaga. 

Transpersonaalne psühholoogia viis mind hinge ja mõistuse koostööni ning selge arusaamani, et maailmas, minus ja teistes inimestes on enamat kui ratsionaalne meel ja ego.

Õpingute vältel värvati mind sõltuvuskliinikusse sõltuvusnõustajaks, mille tarbeks õppisin ka kogemusnõustajaks. Töötasin mõnda aega ka sama kliiniku Tartu osakonna juhatajana. Peale seda suundusin Harjumaale ühe MTÜ koostööpartneriks, kus töötasin Jõelähtme vallas ISTE projektis olevate inimestega. 

Samaaegselt jätkasin enda täiendamist erinevate koolitustega ja alustasin klientide vastuvõttu ka erapraksise raames. Peale seda tegin koostööd ka Tallinnas sõltlastega tegelevas vaimse tervise keskuses kaassõltuvus spetsialistina.

Tänasel päeval võtan kliente vastu enda praksises Andres Põhjala Teraapia, teen koostööd teiste terapeutidega, psühholoogide, psühhiaatritega ja teiste vaimse ja füüsilise tervisega tegelevate inimestega. Olen ka Töötukassa koostööpartner, pakkudes nende klientidele kogemusnõustaja teenust. Olen mentoriks Teadlik Mina erakooli 2023 aastal alustanud kursuse õpilastele ja täiendan end pidevalt kaasaaegsete psühhoteraapia lähenemistega, et pakkuda aina paremat psühholoogilist ja hingelist abi oma klientidele, areneda ise inimese ja terapeudina ning usun siiralt, et meil on alati valik ja muutus on võimalik.